Turvaline kool
LGBT+ õpilastele
2018. aastal korraldasime Eesti esimese LGBT+ õpilaste koolikeskonna uuringu,
mille tulemused näitavad, et paljud LGBT+ noored ei tunne end koolis turvaliselt,
sest nad kogevad vaenu, LGBT+ teemasid käsitletakse puudulikult või negatiivselt ning kaasõpilased ja koolitöötajad ei pööra probleemidele tähelepanu.
Olukorra lahendamiseks käivitasime projekti, mille eesmärk on luua
kaasav ja turvaline koolikeskkond LGBT+ noortele Eestis.
Selleks töötame LGBT+ noorte, haridusvaldkonna töötajate
ning haridusvaldkonna organisatsioonide ja asutustega
ning suhtleme üldise avalikkusega.
Õppematerjalid
Koostame uued teaduspõhised õppematerjalid koolinoortele.
Koolitused
Korraldame haridusvaldkonna töötajatele teaduspõhiseid koolitusi LGBT+ teemal ning teavitame LGBT+ noori nende võimalustest ja õigustest.
Kampaania
Korraldame üleriigilise kampaania, et juhtida tähelepanu LGBT+ noorte olukorrale Eesti koolides.
Uudised
1.12.2021
Kui turvaline on koolis LGBT+ õpilasel?
Mida kogevad LGBT+ noored koolis? Kuidas muuta haridusmaastikku kaasavamaks? Kes ja kuidas kiusamisse sekkuda võiks ja kuidas LGBT+ ja teiste noorte kiusamist üldse ennetada? Tallinna Ülikooli saates "Ekspert eetris" käis meie koolitus- ja haridusekspert Kristel Rannaääre.
21.10.2021
Koolitus õpetajatele
“LGBT: mis, kes ja milleks seda mõista”
Ootame õpetajaid ainsale omataolisele koolitusele Tartus ja Tallinnas, mis aitab leida vastuseid küsimustele, siduda need õpetaja isiklike kogemuste ja teadmistega ning omandada tööriistad, mis on toeks õpetaja igapäevases töös noortega.
8.02.2021
Argieluvõrdsus: LGBT+ õpetaja koolist ja maailmast
Ühingu raadiosaates "Argieluvõrdsus" käis külas ühiskonnaõpetuse ja ajaloo õpetaja Indrek Niibo, kellega vestlesime LGBT+ õpilaste ja õpetajate olukorrast Eesti koolides, ühiskonna pingete ja vaidluste peegeldusest koolis, õpetaja ja aktiivse kodaniku rollide seotusest ning minevikku tundes tulevikku vaatamisest.
21.10.2020
Vestlussaade:
Noored otsustajad
Eesti Noorteühenduste Liit kutsus saatesse külla ühingu haridusspetsialisti ja projektijuhi Eva Marta, kes rääkis meie koolikeskkonna uuringust, õpilaste olukorrast koolis ja sellest, mis peab muutuma, et koolijuhid ja -töötajad julgeksid LGBT+ õpilastest avalikult rääkida.
21.01.2021
Vaimse tervise probleemidega noored
pole pelk statistika
Õpilasesinduste Liit kirjutab, et kõhedust tekitav statistika tugispetsialistide vähesuse ning vaimse tervise probleemide käes kannatavate noorte, sh LGBT+ noorte kohta annab ühiskonnale märku, et tuleb vaadata süvitsi sinna, kust probleemid alguse saavad.
30.06.2020
Молодежь ЛГБТ+ чувствствует себя в школах Эстонии небезопасно. Как это изменить?
Результаты проведенного в 2018 году исследования показали, что школы Эстонии небезопасны для учеников ЛГБТ+. Теперь, когда причины проблемы известны, Ассоциация ЛГБТ Эстонии вместе с экспертами в области образования и сотрудниками молодежных организаций стали искать решения.
2.12.2021
Kas LGBT-noorte kiusamine koolides on uus probleem?
Kristel Rannaääre käis "Pere ja kodu" taskuhäälingus ning rääkis LGBT+ noorte kogemustest koolis, peres ja ühiskonnas, täiskasvanute suhtumisest ja põlvkondlikest teguritest, samuti meie koolikeskkkonna uuringust ja turvalise kooli kampaaniast.
15.04.2021
Kutsume koole tähistama perepäeva!
Taas kutsume koolitöötajaid rääkima õpilastega perede mitmekesisusest. Üleskutsele on alla kirjutanud võrdse kohtlemise võrgustiku ja noorteorganisatsioonid ning tänavu on perepäeval ka koduleht, mis pakub muu hulgas sobivaid õppematerjale igale kooliastmele.
30.06.2020
LGBT+ noored ei tunne end Eesti koolides turvaliselt. Kuidas seda muuta?
2018. aastal tehtud uuringu tulemused näitasid, et Eesti koolid ei ole LGBT+ õpilastele turvalised. Nüüd, kui probleemi põhjused on teada, on Eesti LGBT Ühing koos haridusvaldkonna ja noorteorganisatsioonide ning haridusekspertidega asunud lahendusi looma.